Searching...
pondělí 12. ledna 2015

52 kroků ke změně - Choďte


Leo Babauta a jeho 52 kroků ke změně mi přinášejí perné úkoly. Já totiž vážně nejsem procházkový člověk...

Abychom si správně rozuměli - ne že bych jako nebyla ochotná udělat ani krok. Já jen nerada chodím od nikud nikam a stejně to mám i s ostatními druhy pohybu vpřed.

Jít na procházku? Proč? Jít na nákup? Klidně! Zaběhat si? Radši ne. Doběhnout domů, abych nezmokla? Bez zadýchání. Projet se na běžkách? Hmmm... :-/ Sjet na nich do krámu pro rohlíky nebo do hospody na pohár? No jasně, třeba hned!

Můj nepříliš vřelý vztah k bezcílnému pohybu venku ještě trochu ochlazuje fakt, že to znamená obléct sebe, dvě děti, vytáhnout kočárek a průběžně startovat a měnit kurz tomu staršímu. Takže - ne, nemám to ráda.

A teď po mě Leo chce, abych to dělala denně. Naštěstí mu pro začátek stačí 2 - 5 minut (a ne, nemůžu to ošidit stepováním na orbitracku, fakt se při tom musí ven).

Tak já to teda vyzkouším, dobře? Protože ta meditace z prvního týdne má fakt mnohé do sebe a díky novému zvyku z minulého pondělka se mnohem víc soustředím na to, abych buďto cíleně pracovala nebo vědomě odpočívala - a trávím o dost míň času bezcílnými činnostmi pro ukrácení dlouhé chvíle.

Mimochodem, pokud jste si ještě nestáhli knížku 52 kroků ke změně, udělejte tak dnes. Pavel Říha dnes definitivně uzavírá možnost přihlásit se do Akademie návyků 2015 a nejsem si jistá, zda knihu ponechá i nadále k dispozici ;-)

A co vy, zkoušíte taky dodržet novoroční předsevzení a naučit se novým dobrým zvykům?

1 komentářů:

  1. 52. kroků ke změně už jsem nenašla, ale měli tam tajemství motivace, což se mi taky hodí :-) I když ty kroky bych taky chtěla. Kdyby si mi mohla knížku poslat na e-mail, byla bych moc ráda. (natalunka@centrum.cz)

    OdpovědětVymazat