Searching...
pondělí 26. ledna 2015

52 kroků ke změně - Identifikujte, co je pro Vás nezbytné


Pátý týden s padesátidvěma kroky Lea Babauty, tentokrát na téma: dělejte to, co je pro vás důležité. Téma tohoto týdne je trochu složitější, takže výjimečně použiji přímo citaci z knihy:

První den tohoto týdne si sepište seznam všeho, co ve svém životě děláte, všech závazků i věcí, které byste chtěli dělat (věcí, které máte rádi, ale nemáte na ně čas). Toto je váš dlouhý seznam.

Druhý den vyberte top 4 až 5 věcí z dlouhého seznamu. Jen ty, které máte nejradši. Toto je váš krátký seznam. (Můj krátký seznam: psaní/pomáhání lidem, čtení, běh/cvičení a moje rodina. Ne v tomto pořadí.)

Třetí den zjistěte, které z věcí, které v tyto dny děláte, jsou na vašem krátkém seznamu, a které nejsou.

Čtvrtý den zvažte poslání e-mailu nebo zavolání a zrušení některých věcí, které nejsou na vašem krátkém seznamu, i když vám mohou připadat důležité. Půjde život dál, když tento závazek zrušíte? Stojí vám jeho zrušení za ušetření času na věci, které jsou na vašem krátkém seznamu?

 Pátý den si zarezervujte časový blok v diáři pro něco, co je na vašem krátkém seznamu, ale nemáte na to čas. Berte tento termín jako posvátný.
Na tenhle krok se, stejně jako na ten z minulého týdne, dost těším. Posouvá mě zase o krok blíž k tomu, abych se cítila dobře a dělala to, co mi přináší radost a uspokojení.

Ačkoliv se od druhého týdne tohoto roku snažím neprokrastinovat a vědomě se věnovat práci i odpočinku, pořád ještě nejsem ve fázi, kdy bych se skutečně věnovala všemu, co vlastně dělat chci.

Takže dnes jdu sepsat svůj dlouhý seznam a věřím tomu, že se posunu zase o kousek dál.

A co vy? Stíháte všechno, co vás baví?

0 komentářů:

Okomentovat