Searching...
pondělí 19. ledna 2015

52 kroků ke změně: Otevřete svou mysl


Změna pro  tento týden by se lidově dala nazvat "nenechte se vytočit".

Nabádá k cvičení flexibilního myšlení - tedy oproštění se od očekávání, jakými by věci měly být a přijetí toho, co je - bez negativních emocí z toho, že jsme si to představovali jinak.

K téhle myšlence jsem nazávisle na knize došla zhruba před dvěma měsíci, kdy jsem se rozhodla neřešit nesmysly a pouštět z hlavy věci, které druzí dělají jinak, než by se mi líbilo.

Znáte termín "pozitivní myšlení" a výhrady, které k němu mnozí mají? Že jde vlastně o popírání skutečnosti a nepřipouštění si toho negativního?

Nevěřte tomu. Pokud přepnete do pozitivního myšlení, to negativní vnímáte, ale odmítáte se tím zatěžovat v případě, že to nemůžete změnit. Prostě to akceptujete a dále neřešíte.

Výsledkem nakonec není to, že by se svět totálně změnil v dokonale pozitivní místo, kde jakákoliv špatnost nemá místo. Takhle to nefunguje.

Výsledkem, kter se vám ude líbit je, že se vy sami cítíte spokojenější a šťastnější a na vašich bedrech najednou neleží "všechna tíže světa".

Tuhle změnu určitě zkuste. Já sama se na tento týden vážně těším, neb jsem v myšlení pozitivním směrem zase trochu polevila - a moc dobře vím, že výsledek za to rozhodně stojí.

0 komentářů:

Okomentovat