Searching...
úterý 27. ledna 2015

Chcete ušetřit? Nechoďte nakupovat!


Ne, nenabádám vás k tomu, abyste umřeli hlady nebo se dali na brethariánství. Jen k tomu, že pokud chcete ušetřit, neměli byste chodit do obchodů moc často.

Proč ne? Pokud nechodíte na nákupy se seznamem, kterého se striktně držíte a následně všechno koupené dokonale nevyužijete, s každou návštěvou obchodu riskujete, že utratíte menší či větší částku za věci, které jste neplánovali koupit a možná je ani nepotřebuje - nebo byste je nepostrádali, kdyby v obchodě zůstaly.

Jen přemýšlejte se mnou - tu časopis, zlevněné tričko, sušenka, malá lahev s pitím na akutní žízeň...a tak dál.

Jak tomu zabránit? Choďte do obchodů méně často. Pokud chodíte 3x a vícekrát v týdnu, rozhodněte se pro naplánování jen jednoho nákupu na celý týden. Pokud to tak už děláte, zkuste interval prodloužit na dva týdny. Existují dokonce lidé, kteří chodí nakupovat jen jednou za měsíc (přiznávám, že mě hrozně láká vyzkoušet, jestli to fakt jde zvládnout).

Další možností je nákup na dálku - já používám zavážku nákupů z Tesca. Vyhovuje mi, že nákup můžu naklikat i několik dní předem a do 23:00 předchozího dne ho měnit. Mám tak dost času vyházet z košíku třeba hromady sladkostí, které jsem tam vrazila v náhlém návalu pocitu, že je nutně potřebuju. A stejně tak doplnit věci, na které jsem zapomněla a pro které bych jinak musela do obchodu znovu.

V Praze funguje ještě služba Rohlik.cz, jejíž výhodou je rychlejší doručení - zatímco Tesco vám nákup doveze nejdříve následující den, Rohlík už za 90 minut od objednání.

A pokud si na nákupy chodíte zlepšovat náladu a relaxovat, najděte si jinou činnost, která vás bude bavit a přitom vám nebude ždímat účty a peněženku..

2 komentářů:

  1. Skvelý článok :) ale ja hlasujem ešte o zaradenie zákazu vstupu na slevomat, obľúbené stránky s kosmetikou a oblečením. Nič nepotrebujem, ale veď je tam zľava to sa hodí :)

    OdpovědětVymazat