Searching...
čtvrtek 15. ledna 2015

Domácí posilovna do tisícovky

Říká se, že domácí posilovací stroje patří k nejdražším věšákům na prádlo v historii. Pravda je taková, že to záleží jen na vás :-)

Spousta lidí říká, že by rádi chodili někam cvičit, ale prostě na to vůbec nemají čas. Věřím tomu, že u mnoha z nich je to pravda - a já sama jsem jednou z nich.

Bývaly časy, kdy mě cičení vážně bavilo a do fitka jsem chodila zhruba 3x týdně. Bylo to v době, kdy jsem bydlela sama, ve městě, kde se všude dostanete na kole nebo autobusem s desetiminutovými intervaly a měla slušnou práci s koncem pracovní doby kolem čtvrté.

Pak jsem se přestěhovala do města, kde to se sportovní vybaveností nebylo zrovna růžové a našla si fakt dobrou práci 20 km od domova, kde jsem málokdy končila před půl šestou. Hádáte správně - prostě jsem s cvičením sekla.

Zhruba před půl rokem jsem usoudila, že by bylo dobré dostat vlastní fyzičku zase trochu do formy. Jenže jak - s dvěma malými dětmi a doma?

Možnost cvičení bez pomůcek jsem zavrhla rovnou. Chce to čas a ten já nemám - děti přes den nespí a 20 minut s nimi v zádech fakt odcvičit nezvládnu. Volba tedy padla na vybavení malé domácí posilovny, která má přecejen značnou výhodu v tom, že můžete cvičit jen chvilku několikrát denně.

Protože  jsem se přece jen trochu bála, aby se z pořízeného vybavení nestaly drahé věšáky, rozhodla jsem se do nich radši moc neinvestovat a prošmejdila Aukro. Dobrá zpráva je, že jako věšáky na oblečení sloužila mnohá posilovadla zcela evidentně ve spoustě domácností.

Takže se mi doma postupně sešlo posilovadlo stehen, břišních svalů, stepper, orbitrek a veslovací stroj. K tomu jsem v Tescu přikoupila za 70 Kč činky a mohla začít.

Za nejlepší úlovek zpětně považuju orbitrek (nejdražší položka, celých 350,- Kč :-), cvičit na něm stačí minutku či dvě, aby to mělo výsledek (po dvou měsících obléknu kalhoty o velikost menší - bez zatahování břicha :-).

Sice stejně doufám, že si časem budu moct zase pořídit permanentku na jógu či něco podobného, ale prozatím mi tahle varianta vcelku vyhovuje a stačí.

Celé vybavení domácí miniposilovny mě skutečně nevyšlo na víc, než tisícovku dohromady. Podmínkou je nechtít všechno hned a trochu hlídat, kdy se objeví to, co hledáte (zrovna posilovadla přibývají celkem často) a obvykle taky schopnost si danou věc odvézt (i když spousta lidí je ochotná ji poslat poštou či kurýrem).

A co vy, cvičíte doma, ve fitku a nebo vůbec?4 komentářů:

 1. Na ten Orbitrek se budu muset podívat, doporučovala mi ho i známá. Má prý pomáhat proti bolesti zad. Nevíš o tom něco?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já chodím se zády na dornovku (http://www.getorganized.cz/2015/01/muj-tip-masaze-doteky.html), takže nevím, jaký podíl má na mé lepší hybnosti orbitrek, ale věřila bych tomu. Člověk si tím skvěle a bez větší námahy rozhýbe celé tělo. Na záda mi taky dost pomáhal nordic walking.

   Smazat
 2. ty jo orbitrek za 350? tak to by som chcela tiež :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, a ani to není nějaký úplně základní, spíš polo-profi verze. Objevují se tam docela často i za podobnou cenu (já na něj číhala asi měsíc, než se objevil za dobrou cenu v dojezdové oblasti).

   Smazat