Searching...
neděle 25. ledna 2015

Dvacetikorunová pokladnička


Před časem jsem na jednom americkém webu četla článek s tipy na šetření. Kromě metody dovolenkového šetření, o kterém jsem vám už psala, mě zaujala ještě dolarová obálka.

Autorka psala, že když má u sebe dolarové bankovky, má tendence je bez většího rozmýšlení utratit, protože je to přece "jen dolar". Tu pizza, tu pití, tamhle jiná zbytečná drobnost. A tak začala dolarové bankovky ukládat do obálky v práci (aby do nich nemohla sáhnout doma). Když potom platila za opravu auta, byla příjemně překvapená, že částku několika set dolarů mohla zaplatit v hotovosti.

Hmmmm, jeden dolar - to je třeba jako dvacetikoruna, že? Tedy, alespoň v době, kdy Česká národní banka nehraje "člověče, nezlob se" s kurzem koruny.

Tak jsem si v Kiku pořídila plechovou kasičku s pěkným plážovým motivem (za celých 25 korun :-) a začala střádat dvacetikoruny. Účel a motivace - kapesné na dovolenou.

Pravda je, že dvacetikoruny v peněžence nijak nepostrádám a kasička přitom začíná příjemně těžknout. Někteří lidé tímhle způsobem střádají všechny drobné, které mají - ať už průběžně, nebo na konci týdne. Nebo můžete zvolit mince či bankovky jiné hodnoty....

Nedávno jsem v diskusi o spoření mincí do kasičky četla spoustu názorů, že střádání do kasičky je dobré tak pro děcka. Ale vážně? Když uspoříme 20 padesátikorun, je to tisícovka. Narozdíl od dětí, které dostanou jednu za měsíc, jich ale do kasičky můžeme naházet mnohem víc...

Takže se nenechte odradit hloupými řečmi a pokud vás to láká, určitě kasičkové spoření zkuste :-)

A co vy? Láká vás spoření do kasičky, nebo jste to dělali naposledy s dětským prasátkem?

2 komentářů:

  1. To je zajímavý nápad! Taky si vždycky říkám, že jsou to "jen drobné" a pak je z toho najednou třeba stovka pryč... Že bych se podívala po nějaké fešné kasičce? :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Takové šetření je dobrá věc, sestra se svým přítelem mají kasičku společnou a každé léto za našetřené peníze odjedou na dovolenou k moři. A to už není pro děcka :-) !!

    OdpovědětVymazat