Searching...
neděle 4. ledna 2015

Můj tip - Masáže a doteky


Patřím k lidem, kteří moc dobře vědí, co je to bolest zad. S bederní lordózou, ňadry dmoucími a sedavým zaměstnáním byla bolest každodenním, byť nevítaným společníkem. Problém s ní byl pro mě natolik zásadní, že značná část mých kamarádů přesně ví, jak bezpečně "odkřupnout" páteř, když už je bolest nesnesitelná a každý pohyb bolí.

Běžné cvičení nepomáhalo, větší úlevu přinášela pouze pravidelně cvičená jóga.

Pak jsem otěhotněla a s rostoucím bříškem a zátěží páteře se bolest opět zhoršovala, s věčným zvedáním miminka to opět nebylo o moc lepší.

Až jsem díky náhodnému setkání v čajovně objevila maséra používajícího Dornovu metodu a po mnoha letech poprvé zjistila, jaké to je, když záda vůbec nebolí.

Po narození druhého dítěte, které mé páteři přineslo další zátěž, jsem tak na rovnání zad Dornovou metodou mířila zcela najisto. Zvláště poté, co jsem začala jednu nohavici kalhot sešlapávat centimetr nad spodním lemem, a druhou ne.

Vzhledem k tomu, že jsem se přestěhovala, bylo by dojíždění za původním masérem poměrně komplikované, takže jsem hledala nového.

Volba nakonec padla na paní Moniku Dastychovou, nabízející své služby v Hradci Králové a v Pardubicích.

Mým zádům se značně ulevilo už po první hodině masáže, která je spíše specifickou formou cvičení. Masér jej s klientem provádí tak, aby se obratle srovnaly do správné polohy. Po zatím třetí návštěvě ráno nevstávám s pocitem rozlámanosti a při práci vydržím sedět u počítače bez pocitu, že se to bolestí nedá vydržet.

Cesta k úplnému srovnání páteře a jejímu udržení ve správné poloze bude určitě ještě chvíli trvat, k cíli se blížím mílovými kroky.

Pokud tak odkládáte řešení svých věčně bolavých zad, nebo máte pocit, že to prostě tak nějak k životu patří a nedá se s tím nic dělat - udělejte pro sebe důležitý krok a objednejte se k dobrému masérovi.

0 komentářů:

Okomentovat