Searching...
úterý 13. ledna 2015

Můj tip: Podnikání z pláže - kniha roku 2014

http://podnikanizplaze.cz/kniha-podnikani-z-plaze/?a_box=j2en9pjy

Nejsem velkou fanynkou motivačních příruček všeho druhu, zejména proto, že ty americké mívají velmi obdobnou podobu - v úvodu vám autor vysvětlí, co je kompletním obsahem jeho teorie, v následujících kapitolách tuto teorii nahlédneme ze stošedesáti různých směrů, kdy se ovšem pořád opakuje to samé, to vše autor doplní několika komentáři lidí, kterým už to taky pomohlo, a nakonec si to celé shrneme. Reálně by většině lidí bohatě stačilo přečíst si poslední kapitolu, protože ve zbytku knihy už stejně není nic podstatného.

Podnikání z pláže není ten typ knihy. A nebojím se říct, že je to knížka, kterou potřebujete i v případě, že se podnikat vůbec nechystáte.

Knížka se totiž úplně stejnou měrou věnuje nejen podnikání jako takovému a technikám, jak to dělat s co nejmenším úsilím (které jsou rozhodně dost dobré), ale také tomu, jak žít svůj život spokojeně, šťastně, v souladu se svými tužbami a bez větších starostí o peníze.

Ke mně samotné se knížka dostala v rámci předprodejní akce, ve které ji Stáňa nabízela pouze za cenu poštovného. Ještě, že tak, protože jinak bych ji přehlédla jak mraky s tím, že to je zase další knížka s "geniální myšlenkou", kterou už dávno všichni známe. Nemohla jsem se plést víc :-) Zvědavost mi naštěstí nedala a tak jsem si knížku objednala.

Přišla mi asi týden před vánočními svátky, a od chvíle, kdy jsem ji otevřela, jsem ji nebyla ochotná půjčit z ruky. Ne, že bych ji přečetla na jeden zátah - naopak, maximálně dvě kapitoly denně, abych mohla v klidu strávit všechno, co jsem se dozvěděla.

Kromě mnoha zajímavých tipů na to, jak vydělávat víc s menším úsilím, jsem dostala velikou dávku motivace nejenom k práci, ale hlavně k tomu, jak si život užívat víc naplno, nerozmýšlet se dvakrát nad tím, jestli skutečně dělat to, co mě baví (třeba nad založením tohohle blogu jsem uvažovala asi půl roku. Proč vlastně? Vždyť šlo jen o pár kliknutí!), a naopak, jak si toho, co mě baví ordinovat co nejvíc.

Zjistila jsem, že cestovat po světě se dá i ve chvíli, kdy nemáte milion na kontě a že jsem si za svoje peníze vlastně neužívala ani ve chvílích, kdy jsem jich měla vážně dost.

Tahle knížka je hodně o tom, jak mít radost z toho, co děláte, a jak dělat to, co vám dělá radost.

Po přečtení jsem knížku půjčila svému muži (skepse k "příručce" ho neopustila ani poté, co jsem z knížky byla naprosto unešená já), a další týden se od ní nemohl odtrhnout zase on.

Pod jejím vlivem jsme se rozhodli, že stresování se nad vším, s čím se toho nedá moc udělat, přenecháme našim rodičům, kteří se v tom evidentně vyžívají (chvilku jsme se bavili představou, jak některému z nich říkáme: "instalatér zase přesunul termín dodělání koupelny, můžeš se chvíli stresovat za mě, že se to potáhne ještě hrozně dlouho?"), přes svátky jsme vypili naši zhruba roční zásobu vína (asi devět lahví, neb jsme pijani na baterky), já jsem bez přemýšlení o "schovávání na jindy, příště a lepší příležitost" začla pálit drahé vonné svíčky (love you Yankee Candle!), vyházela ze šatníku vytahané a oprané věci a roztočila v nákupním centru svůj asi tak tříletý budget na oblečení (dlužno říct, že většině žen by podobný obnos stačil na tři, maximálně šest měsíců).

Od chvíle, kdy jsem knížku dočetla, sama sobě dopřávám víc (bez toho, abych musela udělat díru do kreditek či kontokorentu), dostávám spoustu skvělých nápadů a vůbec mám pocit, že se můj život dostává do mnohem lepších kolejí (a to ten "před knihou" rozhodně považuji za poměrně dost dobrý).

Knížku teď Stáňa prodává za 199,- Kč a objednat se dá u ní na webu. 

Jestli máte alespoň trochu pocit, že vám život místy protéká mezi prsty, určitě si ji kupte. Motto "Žijte příběh, který chcete vyprávět" má mnohé do sebe.

PS: rozhodla jsem se strávit příští vánoce na Bali. Za rok si povíme, zda mi tohle přání vesmír splní ;-) Zatím mám pocit, že to klapne.

0 komentářů:

Okomentovat