Searching...
úterý 6. ledna 2015

Výzva na leden - Dieta


Naplánovat si dietu na začátek ledna zní jako největší klišé na světě, možná společně s permanentkou do posilovny.

Doma jsme se pro třítýdenní odlehčovací režim rozhodli už na přelomu listopadu a prosince, ale vzhledem k plánovaným vánočním návštěvám nám přišlo jednodušší začít s tím až po svátcích.

Ani jeden z nás není tím správným typem pro hladovění a větší odříkání, nebo dlouhobé počítání kalorií, takže používáme oblíbenou hollywoodskou metodu - Atkinsovu dietu. Tři týdny s masem, sýry, jogurty, tvarohem, vejci, trochou zeleniny a v nouzi minimen ovoce. Nemusíme se omezovat v množství snědeného jídla a výsledky jsou rychle vidět.

Naposledy jsem tuhle kůru naordinovala svému muži v okamžiku, kdy měl problém dopnout kalhoty od obleku před důležitou konferencí. Do týdne je dopnul a po třech týdnech stahoval dolů zapnuté.

Což je důvod, pro který jsem ochotná se na tři týdny vzdát příloh a pečiva a cpát se rybami a sýry. Uznávám, že pro mě, coby pescetariánku, je tahle výzva ještě o trochu větší výzvou (ale od zítřka je v Tescu v akci čerstvý tuňák :-)...

Další výzvou bude doplnit je přiměřeným počtem sklenic vypité vody - ač mi pravidelná dávka 6 a více sklenic dělá moc dobře, není pro mě snadné vypít je každý den.

A co vy, pouštíte se taky se začátkem roku do hubnutí? A vydržíte to?

0 komentářů:

Okomentovat