Searching...
úterý 17. února 2015

Šetřit na jídle? Go Homemade!

Líbily se vám předchozí tipy na to, jak ušetřit na jídle bez toho, abyste šidili kvalitu? Tak tady je další z nich!

Dnešní téma je jednoduché - zvyšte počet jídel a potravin, které děláte doma. Můžete začít zlehka - kupujete hotové knedlíky nebo knedlíky v prášku? Uvařte je doma z mouky a starších housek. Děláte instantní bramborovou kaši? Ta z brambor, mléka a másla bude mnohem lepší - a levnější.

Tohle už dávno děláte? Pak se můžete posunout o kousek dál. Místo kupovaného sladkého pečiva se naučit pravidelně upéct buchtu nebo várku muffinů. Péct si domácí chleba (jedno, jestli z domácí pekárny nebo ručně zadělávaný s kváskem), housky, bagety a další pečivo. Vyrábět domácí jogurt, lučinu, pribiňáčy nebo třeba müsli a ovesnou kaši.

Pokud jste ještě o kousek dál, můžete přidat domácí čerstvé těstoviny (po jejichž ochutnání se už nejspíš k sušeným nikdy nevrátíte), péct si vlastní sušenky či piškoty. Místo páteční objednávky pizzy k večeři můžete uvařit vlastní sugo a upéct si svou vlastní pizzu, vyladěnou k dokonalosti podle vaší chuti. S kvalitními kuchyňskými spotřebiči zvládnete i takové věci, jako domácí zmrzlinu nebo paštiku.

Na "polotovary" nemusíte úplně zanevřít - pokud si připravíte své vlastní. Mnohdy stačí jídla navařit trochu víc a přebytky po porcích zamrazit. Omáčky na špagety můžete zkusit zavařit do sklenic jako kompoty a pak už jen otevřít a ohřát.Nemáte čas na odvažování surovin na pečení a tak raději pečete z připravených směsí? A už vás napadlo namíchat si vlastní? Stačí smíchat ve správném poměru suché suroviny do velké sklenice nebo jednotlivých zipovacích sáčků, připsat dávku na 1 várku (pokud gramy převedete do hrnků, ulehčíte si práci ještě o kousek) a informaci, co se má k připravené směsi přidat. Stejným způsobem můžete mít předem připravené směsi i na palačinky, wafle či lívance...

Pořád ještě nestačí? Nemusíte se omezovat jen na jídlo - doma můžete vyrobit i hromadu čistících a pracích prostředků. Prací gel, aviváž, čistidlo na spáry mezi dlaždičkami, osvěžovače vzduchu bez chemie... A vlastně skoro veškerou domácí úklidovou "chemii". Pro inspiraci můžete zabrousit třeba na http://www.home-made.cz, http://delamesitosami.cz nebo http://carujeme.cz 

A jak to doma děláte vy? Kupujete vše, co je připravené k rychlému dodělání, nebo dáváte přednost domácí výrobě?

3 komentářů:

  1. Domácí těstoviny. Bez nich už si neumím ani představit víkend ;)

    OdpovědětVymazat
  2. Výborný nápad a výborné typy na stránky, děkuji.

    OdpovědětVymazat
  3. The French playing cards have been referred to as "Vingt-et-Un," which interprets to "Twenty-one." These playing cards are most 온라인카지노 likely derived from card games Chemin de Fer, which have been well-liked at the moment. The card sport was performed on the French Royal Court in the course of the reign of King Louis XV. Live vendor blackjack is a variant the place the playoffs are dealt by an actual vendor.

    OdpovědětVymazat