Searching...
úterý 11. července 2017

Uklízím, uklízíš, uklízíme... :-)

http://zonovyuklid.cz/
K dobré organizaci vlastního života rozhodně patří jedna důležitá věc - uklizená domácnost. Než se tohle téma stalo mojí velkou vášní, měla jsem s tím leta velký VELKÝ problém... Než jsem zjistila, že jeho řešení je překvapivě jednoduché - naučit se, jak se vlastně správný úklid dělá.

Většinu z nás totiž nikdy nikdo neučil uklízet - jen se po nás chtělo, abychom měli uklizeno. Nevím jak vy, ale já to neuměla ani jako dospělá. Naštěstí mi ale jednoho dne přistála pod nosem Fly Lady a blogy několika amerických "uklízecích" blogerek :-)

Díky tomu jsem zjistila, že uklizená domácnost je jednoduchou kombinací 3 klíčových "tajemství" :-)

  1. zbavení se nepotřebných věcí
  2. uklízení věcí na místo po jejich použití
  3. zavedení pravidelných krátkých úklidových rutin
S prvními dvěma mi hodně pomohla knížka Marie Kondo Zázračný úklid. Na tu třetí jsem zkoušela zmíněnou Fly Lady - ale bez většího úspěchu. Fly Lady totiž uklízí v jednotlivých částech bytu vždy jeden týden v měsíci - první týden chodba, další koupelna... Jenže náš dům s dvěma malými dětmi a psem už po týdnu od úklidu vypadal jako po výbuchu miny a měsíc do dalšího úklidu rozhodně nevydržel. Potřebovala jsem efektivnější řešení - a tak jsem si ho nakonec vymyslela sama...

Říkám mu Zónový úklid a doma mi již pár let úspěšně funguje. A protože je vážně dobrý (a já se toho navíc o uklízení spoustu naučila), rozhodla jsem se ho poslat dál a udělat mu vlastní web. O uklízení, o tom, jak to zvládnout s rodinou v zádech - a jak se z toho nezbláznit, když nejde všechno napoprvé :-)

Jestli taky hledáte způsob, jak svůj domov udržet uklizený s minimem námahy a úsilí, přijďte se na web Zónový úklid podívat (a třeba mi napište, jak se vám líbí!). A pokud by se vám hodilo pravidelné "připomínátko" toho, co je ten den třeba uklidit, aby se váš byt blýskal čistotou, můžete se rovnou přihlásit k dennímu odběru úklidového plánu :-)

Ať se vám daří!

Lucie

PS: Na Zónovém úklidu právě běží letní giveaway o voňavou sadu Eurona Spring Aloe. Zkuste štěstí ;-)

0 komentářů:

Okomentovat